16.08.2018.

U okviru manifestacije "Avgustovski dani kulture i sporta - Milići 2018" turnir u stonom tenisu biće održan 19.08.2018.godine ( nedelja ) u Sportskoj dvorani Milići u 17 časova.

stoni tenis2018

27.07.2018.

U skladu sa Odlukom SO-e Milići, broj:01-022-58/18 od 21.06.2018.godine,o usvajanju Programa obilježavanja manifestacije „Avgustovski dani kulture i sporta Milići 2018“ definiše se Plan aktivnosti za provođenje usvojenog programa.

Plan aktivnosti za obilježavanje manifestacije "Avgustovski dani kulture i sporta - Milići 2018" možete pogledati u prilogu:

AVGUSTOVSKI DANI KULTURE I SPORTA-MILIĆI 2018

23.07.2018.

Centar za socijalni rad Milići 20.jula 2018.godine organizovao je svečani prijem povodom 25 godina rada.

Svečanosti su prisustvovali ministar zdravlja i socijalne zaštite Dragan Bogdanić, predsjednik Kompanije „Boksit“ a.d. Milići mr Rajko Dukić, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Radovan Višković, načelnik opštine Momir Lazarević, te predstavnici lokalnih ustanova i preduzeća.

Prema riječima direktora Centra za socijalni rad Vladana Trivkovića, pored osnovih prava iz oblasti socijalne i dječije zaštite Centar je razvio širok dijapazon proširenih prava i to se ogleda u saradnji sa Opštinom i milićkom privredom, a to su izdvajanja novčanih sredstava za potrebe novorođenčadi, prevoz djece sa smetnjama u razvoju, subvencionisanje komunalnih usluga i dr.

Ovom prilikom uručena je posebna zahvalnica predsjedniku Kompanije „Boksit“ a.d. Milići mr Rajku Dukiću i Spomenki Durmić za 25.godina rada u Centru za socijalni rad Milići.

czsr 25godina

czsr 25godina2

13.06.2018.

U okviru projekta „Socijalizacija djece“, koji realizuje Javni fond za dječiju zaštitu Republike Srpske, 17 djece iz opštine Milići ljetovaće u dječijem odmaralištu u Bečićima.

Na prijemu koji je organizovan 12.juna 2018.godine u Centru za socijalni rad u Milićima, načelnik opštine Momir Lazarević djeci je uručio po 50 KM, a sredstva su obezbijeđena iz opštinskog budžeta.

socijalizacijadjece2018

13.06.2018.

Dvanaesta redovna sjednica Skupštine opštine Milići biće održana 21.juna 2018.godine ( četvrtak ) u Sali za sastanke u zgradi Opštine Milići, sa početkom rada u 10:00 časova.

11.06.2018.

Opštinska izborna komisija Milići izložila je danas 11.06.2018.g. izvod iz privremenog biračkog spiska na području osnovne izborne jedinice – opštine Milići.
Izvodi iz privremenog biračkog spiska su izloženi na svih 14 glasačkih mjesta na kojima su građani Milića glasali na poslednjim izborima, kao i u prostorijama opštine Milići, odnosno Centra za birački spisak u opštini Milići, a građani Milića mogu dobiti potrebne informacije i na broj telefona opštinske izborne komisije 056/745-231.
Izlaganje izvoda iz privremenog biračkog spiska na period od 30 dana vrši se s ciljem pravovremenog informisanja javnosti/birača o mogućnostima uvida u birački spisak i otklanjanja eventulnih grešaka, kao i odabira biračke opcije za glasače iz kategorije raseljenih lica koji do 24.07.2018.g. mogu izvršiti izbor biračke opcije podnošenjem odgovarajuće prijave Centru za birački spisak opštine Milići, u zgradi opštine Milići.

Predsjednik OIK MIlići
Vladan Trivković s.r.

01.06.2018.

Ambasador Bugarske u BiH Avgustina Cvetkova – Karabaševa juče je posjetila opštinu Milići. Tom prilikom obišla je proizvodni pogon fabrike „Samatini“ i razgovarala sa tehničkim direktorom firme Radenkom Lalovićem i načelnikom opštine Momirom Lazarevićem.

Prema njenim riječima, cilj ove posjete je da se upoznaju sa regijom Birač, ostvare saradnju sa opštinama kroz projekte, kao i o mogućnostima proširenja tržišta u Bugarsku.

ambasadorbugarske samatini

31.05.2018.

U Sali za sastanke u zgradi opštine Milići, 30.maja 2018.godine organizovan je prijem za učenike generacije SŠC-a „Milutin Milanković“, gimnazijalca Jovana Mijatovića i autoelektričara Dejana Pepića.

Načelnik opštine Momir Lazarević učenicima generacije obezbijedio je novčane nagrade i obećao podršku u daljem školovanju u vidu stipendija.

ucenicigeneracije ssc2018