joomla extensions

TB Milic 955x430 topslika

03.04.2023.

U amfiteatru SŠC „Milutin Milanković“ u Milićima, 1.aprila 2023.godine održana je promocija knjiga „Masline i tama“ i „Kroz vrtove Šenbruna“ pisca Željka Vujadinovića iz Lukićeva.

U svom obraćanju medijima Željko Vujadinović je rekao da je promocija prvi put organizovana u Republici Srpskoj i to baš u zavičaju. Govoreći o knjigama, za prvu knjigu kaže da je više autobiografska sa radnjom vezanom za bombardovanje SR Jugoslavije 1999.godine i staru maslinu u Baru, dok je za knjigu „Kroz vrtove Šenbruna“ izrazio želju da je promoviše u Beču jer se većina radnje dešava tamo.

„Ovo je jedna od manifestacija u organizaciji Narodne biblioteke Milići, vezana za obilježavanje Dana opštine Milići. Htjeli smo da oživimo ideju da naše ljude koji rade i stvaraju van Milića, vratimo korjenima, da osjete toplinu sa naše strane i da ono što rade nije neprimjećeno ovdje“, rekao je načelnik opštine Marko Savić.

Промоција књига Жељка Вујадиновића