joomla extensions

TB Milic 955x430 topslika

25.12.2014.

Dana 23.12.2014.godine ( utorak ) u prostorijama SŠC „Milutin Milanković“ u Milićima, održana je Osnivačka skupština Lokalne akcione grupe ( LAG ) Drina-Birač.
LAG Drina-Birač je nevladina organizacija koja će se registrovati po LIDER principu. Riječ je o regionalnoj asocijaciji koja okuplja članove iz pet opština regije Birač : Milići, Srebrenica, Zvornik, Vlasenica i Bratunac. LAG ima posebnu strukturu u čijoj skupštini učestvuje po partnerskom pristupu javni, civilni i privredni sektor.
Na Osnivačkoj skupštini usvojen je Statut udruženja, formirana Skupština i Upravni odbor LAG-a, te donijeta Odluka o osnivanju. Skupština broji 30 članova a Upravni odbor 10 članova.
Za predsjednika Skupštine izabran je gospodin Aleksandar Vračević iz Zvornika.
Sjedište LAG-a biće u kancelariji UNDP-a u Srebrenici, koji materijalno i organizaciono podržava proces uspostave LAG-a. U narednom periodu krenuće se u proces registracije, a raspisaće se i konkurs za LAG menadžera.

LAG