joomla extensions

TB Milic 955x430 topslika

19.06.2014.

U petak, 20.06.2014.godine, u mjesnoj zajednici Toplica, opština Srebrenica, održaće se ceremonija zvaničnog otvaranja projekta Norveške narodne pomoći „ Protuminska akcija u regionu Srebrenice“.
Aktivnosti na projektu Norveške narodne pomoći „Protuminska akcija u regionu Srebrenice“ su otpočele 1. juna 2014. godine i trajaće do 31. maja 2016. godine. Projekat je podržan od strane Ministarstva spoljnih poslova Kraljevine Holandije i Ministarstva spoljnih poslova Kraljevine Norveške.
Glavni cilj ovog projekta je implementacija protivminske akcije u regiji Srebrenice (opštine Srebrenica, Bratunac, Milići, Zvornik i Vlasenica) u zajednicama zagađenim minama i eksplozivnim ostacima rata, kako bi se stvorili uslovi za održivi povratak kroz stvaranje sigurnog okruženja za lokalno stanovništvo, rekonstrukciju infrastrukturnih objekata, stvaranje uslova za sigurno korištenje zemljišta kao i deminiranje minski sumnjivih lokacija masovnih grobnica.