joomla extensions

TB Milic 955x430 topslika

25.10.2013.

Akcija pošumljavanja na nivou Bosne i Hercegovine, sa ciljem da se zasadi milion sadnica drveća, obezbijedi učešće najmanje 20.000 volontera i podigne svijest javnosti o zaštiti životne sredine, izvešće se i u Milićima. Udruženje građana „Ruke“ iz Sarajeva i „Mozaik prijateljstva“ iz Banja Luke su organizatori ove velike akcije, koje će u Milićima biti održane u subotu 26.10.2013.godine i u petak 01.11.2013. godine. Učesnici akcije su mladi volonteri školskog uzrasta.
 Akciju je na lokalnom nivou organizovala opštinska administracija zajedno sa stručnim licima iz J.P. „Šume Republike Srpske“ i ŠG Milići. Šumsko gazdinstvo je organizovalo prevoz volontera do mjesta pošumljavanja, alat i stručnu pomoć, od strane organizatora obezbijeđeni su sendviči i flaširana voda „Vitinka“.
Za ovu akciju je prijavljeno 170 volontera a okupljanje učesnika akcije je u 8.00 časova na platou ispred „Motela“ Milići.

'