joomla extensions

TB Milic 955x430 topslika

sany1505Povodom obilježavanja 15.oktobra, Međunarodnog dana žena na selu, Komisija za jednakost i ravnopravnost polova opštine Milići, organizovala je danas (14.10.) u saradnji sa milićkim nevladinim organizacijama UŽ „Zora“ i „Forum žena“, u skupštinskoj sali u zgradi opštine Milići, prijem za žene iz ruralnog područja opštine koje su članice pomenutih nevladinih organizacija. Predsjednik sany1506SO Milići Branislav Spasojević prisutne je upoznao sa projektima koje je opština Milići, u cilju poboljšanja uslova života na selu, realizovala u prethodnom periodu , kao i o strateškim dokumentima, Prostornom planu i Strategiji razvoja opštine, čija izrada je u toku. Članice udruženja „Forum žena“, istakle su da je nepostojanje gradske pijace jedan od većih problema, jer kako kažu nemaju prostor gdje bi mliječne i druge proizvode plasirale. S tim u vezi predsjednik SO Branislav Spasojević je obećao da će pitanje funkcionisanja gradske pijace biti tema kojom će se opštinske strukture, u skorije vrijeme baviti.Predsjednik opštinske Komisije za jednakost i ravnopravnost polova Zdravko Marinković, govorio je o aktivnostima Komisije i značajnoj ulozi žena na selu, istakavši da 50% hrane u svijetu proizvedu žene. Prijemu je prisustvovalo oko 15 žena iz Vukšić Polja, Podgore, Dubničkog Mosta i Supač Polja.