joomla extensions

25.12.2017.

U Sali za sastanke u zgradi opštine Milići, načelnik opštine Momir Lazarević danas je potpisao ugovore o dodjeli retroaktivnih naknada sa privrednim subjektima.

Na Javni poziv za dodjelu retroaktivnih naknada za podršku privrednim subjektima za stvaranje novih radnih mjesta u prerađivačkoj industriji ili poljoprivredi prijavilo se 8 privrednih subjekata sa područja opštine Milići, od kojih je njih 5 ispunilo uslove za dodjelu sredstava. Ukupan iznos koji će se dodijeliti po ovom javnom pozivu je 52.000 KM, a naknade su dobili sledeći privredni subjekti:

1. Kompanija „Boksit“ a.d. Milići,
2. DOO „WOOD-IMPEX“ Milići,
3. Uslužna radnja „AGRO-DŽS“ Slađana Pavlović,
4. Farma za uzgoj pilića „EMRE“ Halid Dedić i
5. „SAMATINI“ d.o.o. Milići .

Načelnik odjeljenja za opštu upravu Marina Mišić, u ime opštine Milići i Komisije koja je radila na realizaciji ovog javnog poziva, zahvalila se privrednim subjektima na saradnji koji su pružali tokom realizacije ovog javnog poziva. Takođe, u susret predstojećim praznicima privrednim subjektima uputila je čestitku za srećnu i uspješnu 2018.godinu, kako poslovno tako i privatno, a u duhu javnog poziva poželjela im je još puno novih radnih mjesta.

Načelnik opštine Momir Lazarević istakao je da će opština Milići i dalje podržavati program zapošljavanja kroz javne pozive, te da su u Budžetu za narednu godinu planirana sredstva za ovakve namjene.

potpisivanjeugovoraretroaktivnenaknade